Dantų balinimas

Tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimas – paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną. Dantų balinimą galima atlikti dviem būdais: dantų balinimas kapomis (namuose) dantų balinimas Flash sistema (kabinete). Efektyviausi ir saugiausi dantų balinimo būdai – balinimas lazeriu ir halogenine šviesa. Jų skirtumas tas, kad specialiam balinamajam dantų geliui aktyvuoti yra naudojama skirtingų šviesos šaltinių ir diapazonų šviesa. Balinimui lazeriu naudojamas lazerio diodas, o balinimui halogenine šviesa – Flash.
Dantų balinimas Flash sistema yra pažangi ir moksliniais tyrimais paremta procedūra. Ji saugi, efektyvi ir greitai veikianti. Tai – idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito ir gero rezultato. Procedūra visai nesudėtinga. Jos metu Flash lempos šviesa aktyvuojamas tiesiogiai ant dantų paviršiaus užteptas Flash gelis. Pagrindinė šio gelio sudedamoji dalis – vandenilio peroksidas, aktyvuojamas Flash skyla į vandenį ir aktyvią deguonies molekulę. Susidarius oksidacijos reakcijai, panaikinami organinės kilmės emalio pigmentai, dantys akivaizdžiai pašviesėja.
Dantų balinimas, atliekamas odontologo kabinete, trunka apie valandą. Šios procedūros metu ant dantų tepama balinamoji medžiaga, kuri aktyvuojama helio lempos šviesa. Siekiant maksimalaus dantų baltumo, patartina atlikti 2–3 tokias balinimo procedūras. Labiausiai žinomas metodas, balinantis namuose — kapos. Pacientui yra pagaminamos individualios kapos, kurios atitinka danties formą ir ji glaudžiai apgaubia. Į kapos vidų įšvirkščiama speciali balinimo medžiaga , kapa uždedama ant dantų ir laikoma 2 – 3 val. dienos metu arba per naktį. Kaip reikėtų taisyklingai pripildyti kapas balinimo gelio, jog nebūtų pažeistos dantenos ir gleivinė, atsiimant kapą apmoko burnos higienistas. Balinimas kapomis trunka iki 10 naktų, atsižvelgiant į paciento pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Šalutinis poveikis gali būti atsiradęs laikinas dantų jautrumas arba gleivinės pažeidimai, nesilaikant nurodymų. Balinimo rezultatas kiekvienam žmogui gali būti skirtingas, nes tai priklauso nuo daugelio faktorių – amžiaus, dantų emalio struktūros, dantų gyvybingumo, asmeninių higienos įpročių ar nuo įgimtos dantų spalvos. Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, tad po balinimo gali tekti keisti arba koreguoti. Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, įvairūs dažantys maisto produktai ilgainiui balinimo efektą sumažina.
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE DANTŲ BALINIMĄ :
• Kiek laiko dantys išlieka balti? Tiek po balinimo Flash sistema , tiek be jos specialistas pateikia rekomendacijas, kaip prižiūrėti dantis, kad išlaikytumėte juos baltus kuo ilgiau. Paprastai balinimo efektas išlieka metus ir daugiau (jei rečiau valgote dažantį maistą, geriate dažančius gėrimus, rūkote), tačiau net ir po kurio laiko dantys neatgauna buvusio tamsaus atspalvio, t. y. netampa tokie tamsūs, kokie buvo prieš balinimo procedūrą.
• Kiek laiko trunka balinimo procedūra su Flash sistema? Pati balinimo procedūra su Flash sitema trunka tik 30-40 minučių. Taigi praleisite odontologijos kabinete tik 1,5 val. ir jūsų dantys pastebimai pašviesės.
• Kaip aš turėčiau rūpintis savo baltesne šypsena po balinimo procedūros? Per pirmas 24 valandas po balinimo procedūros patariama nerūkyti, negerti kavos, arbatos, COCA COLA, raudono vyno ir nevartoti kitų dažančių gėrimų bei maisto produktų. Taip pat rekomenduojama vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių. Balinimo procedūrą atlikęs burnos higienos specialistas išsamiai papasakos apie išbalintų dantų priežiūrą .
• Kokie balti gali būti mano dantys? Balinimo su kapomis namuose metu Jūsų dantys pašviesės tiek, kiek dantų balinimo procedūrų atliksite. Bandymai rodo, kad dažniausiai tiek po balinimo namuose, tiek po balinimo gydymo įstaigoje su Flash sistema dantys pabąla mažiausiai 2 atspalviais pagal klasikinę VITA skalę. Tačiau rezultatai priklauso ir nuo to, kokio tamsumo dantys buvo, kokia dantų patamsėjimo priežastis ir kitų individualių faktorių.
• Ar saugi yra Flash balinimo sistema? Ar netaps mano dantys jautresni? Flash balinimo technologija yra visiškai saugi. Jūsų dantenos balinimo metu taip pat yra apsaugomos specialia medžiaga. Jeigu nepaisant visų šių faktorių, po balinimo jausite dantų jautrumą, burnos higienistas gali rekomenduoti išgerti nuskausminamųjų vaistų , taip sumažinsime dantų jautrumą pirmą parą po balinimo. Taip pat specialistas parinks tinkamas dantų priežiūros po balinimo priemones , mažinančias dantų jautrumą .

Share:
Leave comment