Estetinė odontologija

Atliekant estetinį plombavimą, tiesiogiai burnoje restauruojami pažeisti burnos audiniai (kariesas, senos plombos), taip pat galima koreguoti dantų formą, spalvą, išsidėstymą lanke. Estetinis plombavimas – ypatingo gydytojo odontologo profesionalumo ir juvelyrinio kruopštumo reikalaujantis darbas. Danties audiniai turi būti sluoksniuojami ir atkuriami preciziškai tiksliai. Estetinis plombavimas rekomenduojamas, kai dantys pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilo, nuskilo, yra plombuoti senomis nekokybiškomis plombomis, jei dantys netaisyklingai sudygę dantų eilėje, o esami defektai yra maži, norint patobulinti dantų formą, dydį ir spalvą ar pašalinti per didelius tarpus tarp dantų. Kada defektas didelis , dantų estetinio plombavimo tikslingumas visada labai abejotinas. Tokiems atvejams plomba nėra pakankamai tvirta medžiaga, tad labiau verta rinktis tvirtesnes restauracijas. Neatitinka tikrovės ir teiginys, kad estetinis plombavimas visada labiausiai tausoja dantį: tiesinant kreivus dantims, atstatant didelius defektus, plombavimui danties reikia šlifuoti nė kiek ne mažiau, nei protezuojant. Jei dantį reikia restauruoti didesne restauracija, geriau rinktis estetinį protezavimą. Dantų atstatymui po įvairių traumų, netaisyklingai išaugusiems dantims rekomenduojame taikyti ortodontinį gydymą, o ne estetinį plombavimą. Vienos estetinio plombavimo procedūros metu galima atkurti iki 6 pažeistų dantų, taigi norimus teigiamus pokyčius matysite jau po pirmojo apsilankymo. Estetinis plombavimas atliekamas naudojant aukščiausios kokybės sertifikuotas plombavimo medžiagas, kurios yra saugios sveikatai, atitinka natūralią dantų spalvą bei blizgesį ir yra plika akimi iš esmės nematomos, nes parenkamas konkretaus danties spalvą ir skaidrumą atitinkantis plombavimo medžiagos atspalvis. Patarimai po estetinio plombavimo procedūros – kad dantys išliktų sveiki ir gražūs kuo ilgesnį laiką:

Tą dieną, kai Jums atliekamas estetinis plombavimas, pasistenkite nevartoti dažančių produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir pan.). Praėjus 2-4 savaitėms po estetinio plombavimo procedūros, apsilankykite pas gydytoją – odontologą, kad jis patikrintų ir įvertintų dantų būklę, prisitaikymą prie plombavimo medžiagos ir, atsižvelgdamas į Jūsų norus, padarytų reikalingas korekcijas. Laikykitės elementarių dantų higienos taisyklių: valykite dantis dantų šepetėliu ir dantų pasta, dantų tarpus valykite specialiu siūlu ar tarpdančių šepetėliais. Nerekomenduojama naudoti kieto dantų šepetėlio ir dantų pastų, turinčių savo sudėtyje abrazyvinių medžiagų, nes jų naudojimas pagreitina dantų paviršiaus susidėvėjimą ir greičiau prarandamas natūralus dantų ir plombų blizgesys. Rekomenduojama 2 kartus per metus pasitikrinti dantis pas gydytoją – odontologą ir atlikti poliravimą tų dantų, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas. Klinikoje priekinių dantų paviršiai restauruojami Edelweiss venyrais,kurie pagaminti iš nano-hibridinio kompozito išpjauto lazeriu, dėka lazerio pjovimo efekto šie kompozitai įgauna ypatingai tvirtą struktūrą, ir sustiklėjusį paviršių, dėl šių savybių pasiekiamas optimalus funkcijų ir estetikos santykis. Vieno vizito metu galima atkurti priekinių dantų defektus, spalvinius pakitimus, deformacijas, uždaryti diastemas, koreguoti priekinių dantų senus vainikėlius. Šie venyrai pagaminti pramoniniu būdu, todėl jų, mažesnė kaina nei individualiai laboratorijoje gaminamų porceliano laminatų, tai aukštos kokybės restauracijos ir puikūs estetiniai rezultatai, ypatingai geras paviršiaus blizgesys ir kraštų adaptacija.

Klinikoje atliekama :   

Estetinis plombavimas:

procedūra atliekama stengiantis išsaugot paciento danties kietuosius audinius; estetinis plombavimas atliekamas naudojant ypač aukštos kokybės , sertifikuotas plombines medžiagas; estetinis plombavimas atliekamas sluoksniavimo metodu, t.y. specialiai paruošiamas dantis ir sluoksnis po sluoksnio atkuriamas skirtingas skaidrumas,  plombinėmis medžiagomis imituojant natūralius danties audinius, spalvą, reljefą ir blizgesį; užbaigiant restauraciją atliekamas dantų poliravimas, teisingai nupoliruoti dantys įgauna natūralią išvaizdą – reljefą ir blizgesį. Prieš estetinį plombavimą rekomenduojama profesionalios burnos higienos procedūra, o taip pat pageidaujantiems dantų balinimas. Estetinio plombavimo privalumai: Tausoja dantis – estetinis plombavimas atliekamas siekiant išsaugoti kuo didesnę  danties audinių dalį; Greitas rezultatas – estetinio plombavimo procedūra atliekama vieno vizito metu; Sutaupomi pinigai – estetinis plombavimas kainuoja pigiau nei protezavimas, implantacija ar dantų tiesinimas breketais.

 

 

Porceliano laminatės – tai labai plonos (iki 0,3 – 0,5 mm storio), daugiasluoksnės, šviesai pralaidžios plokštelės, klijuojamos ant danties paviršiaus. Tausoja danties audinius; mažiau dėvisi negu plombinės medžiagos; laikui bėgant nekeičia spalvos ir nepraranda blizgesio; medžiaga –porcelianas; laminatės gaminamos individualiai dantų technikų laboratorijoje; reikia kelių vizitų; kaina nuo 300 €.

Edelweiss laminatės – yra sukurtos naudojant naujausias technologijas, dėl kurių jos tampa itin patvarios ir natūraliai atrodančios. labiau atsparios braižymui ir dėvėjimui, negu kitos kompozito laminatės; lyginant porceliano ir Edelweiss laminates, pastarosios yra patvaresnės ir ekonomiškesnės; minimaliai invazinė procedūra leidžia išsaugoti tiek natūralaus danties – kiek įmanoma; medžiaga – polimerizuotos iš nano-hibridinio kompozito, išpjauto lazeriu; pagamintos pramoniniu būdu, tačiau sistema užtikrina galimybę individualiai parinkti laminates; užtenka vieno vizito; ypatingai tvirta struktūra , sustiklejęs , ypač blizgus paviršius; optimalus funkcijios estetikos santykis;

Kaina nuo 120-170 €

Share:
Leave comment