Endodontija

Klinikoje dantų kanalų gydymas atliekamas derinant visas šiuolaikiškiausias technologijas. Danties ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo atlikto gydymo preciziškumo. Labai gilus kariesas, danties skilimas, lūžimas ar kitokia trauma gali sukelti minkštojo danties audinio uždegimą ar infekciją. Tokiu atveju, norint sunaikinti uždegimą sukėlusius mikroorganizmus šaknies kanaluose bei apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos, reikalingas danties šaknų valymas ir plombavimas hermetiška medžiaga – endodontinis gydymas. Negydomos danties šaknys gali sukelti rimtų komplikacijų: ilgainiui formuojasi uždegiminiai židiniai, gali prasidėti žandikaulio kaulo tirpimas, išprovokuojantis dar rimtesnes sveikatos problemas ir net danties netekimą .Klinika ‘‘ Dantų namai‘‘ klientams siūlo šias endodontijos paslaugas:

 

Šaknų kanalų gydymas. Gydymas pradedamas infekuotos ar pažeistos pulpos pašalinimu. Tuomet specialiais rankiniais arba mechaniniais instrumentais ir kitomis specialiomis medžiagomis šaknies kanalai yra išvalomi, išplaunami ir paruošiami plombavimui. Hermetiškas šaknies kanalų užplombavimas gutaperča užtikrina, kad infekcija nebeplis nei dantyje, nei už jo ribų. Endodontinis gydymas baigiamas, atliekant kontrolinę dentalinę danties nuotrauką.
Šaknies kanalų pergydymas. Retai, tačiau pasitaiko atvejų, kai endodontiškai gydytas dantis nesugyja. Tai gali lemti gydymui atsparios bakterijos ir pasireikšti skausmu sukandus dantį, patinimu ir kitais varginančiais simptomais. Tokiu atveju, dantį būtina endodontiškai pergydyti.

Pergydymo metu sena kanalo plombinė medžiaga yra pašalinama, kanalai chemiškai-mechaniškai apdorojami, dezinfekuojami ir iš naujo užplombuojami. Danties šaknų pergydymas reikalingas ir tais atvejais, kai dantį planuojama protezuoti arba atlikti kitą sudėtingą restauraciją. Gydymas atliekamas jo eigą kontroliuojant rentgeno nuotraukomis. Mūsų klinikoje naudojama skaitmeninė rentgeno sistema, kurios dėka sumažinama spinduliuotė, o gydytojas turi galimybę nuotrauką apžiūrėti ir kompiuterio ekrane.
Remiantis mokslinių studijų rezultatais, pateikiami tokie duomenys: pirminio endodontinio gydymo sėkminga baigtis siekia 75-95%, o pergydymo atvejais sekmė 40-70%.

Share:

Comments are closed.